Pohádka O červené karkulce

DSC_7554-u-bann

 

Chystáte lesní dětský pokojík? Jakou pohádku si Vaše dítě vybaví jako první když se řekne les? U nás je to pohádka O červené karkulce. Mají i Vaše děti rády tuhle pohádku o holčičce s červenou karkulkou na hlavě? Co jim ji přivést i do jejich pokojíku? Ponořte se spolu s dětmi do napínavého příběhu o holčičce, která neuposlechla maminku a sešla z cesty, když nesla dobroty babičce, která bydlela za lesem. 

Příběh, který známe, pochází z Francie. Na wikipedii se můžeme dočíst, že nejstarší písemně dochovaný  příběh o karkulce pochází z pera Charlese Perraulta, nejznámější je však verze od Bratří Grimmů. Název Karkulka pochází z latinského slova carracalla - čepeček, pokrývka hlavy. Podobných příběhů, kterými se Bratři Grimmové inspirovali, je opravdu velké množství a pochází z různých koutů světa.  Byly ještě daleko temnější než je ten od bratří Grimmů. Hodně z nich končí tím, že vlk, či jiný záporný hrdina (vlkodlak, zlobr...) Karkulku i babičku snědl. V některých verzích, třeba v té od Erbena Karkulka sbírá kytici, v jiných lesní plody... 

zdroj. Wikipedie a Osel.cz

Pohádka Červená Karkulka od nás

Samolepka-na-zed-cervena-karkulka Detsky-polstarek-Cervena-Karkulka Detsky-obrazek-cervena-karkulka

polstarek-k-vyarveni-cervena-karkulka sada-samolepek-na-zed-cervena-karkulka Samolepka-na-zed-Vlk

dekoracni-polstarek-vlk-v-lese sada-samolepek-na-zed-myslivec tricko-Vlk-v-lese

Provozovatel eshopu: Lenka Kadlíková, IČO: 05357209, nejsme plátci DPH

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení