Jak udržet pořádek v dětském pokoji - Přidat text - Ano

Přemýšlíte jak dětem uspořádat hračky a oblečení tak aby se v nich vyznali a neměli věčně v pokoji nepořádek? Když pominu minimalizaci věcí, které v pokoji mají, mohou velmi pomoci různé značky - piktogramy, které umístíte na boxy, skříňky či šuplíky Už neuslyšíte z pokojíčku "Mamíííí, kde mám to tričko a medvídka?" nebo z telefonu, když hlídá partner či někdo jiný: "Ahoj, hele, kde má malá mikinu?" Vše bez problémů najdou. Dítě bude samostatnější a spokojenější, protože si poradí samo. Naše piktogramy graficky ladí s ostatními produkty jako jsou samolepky, plakáty, polštářky či dřevěné dekorace. Dětský pokoj tedy můžete sladit do jednoho designu. 

Dřevěné piktogramy hraček a oblečení

  • rozměr 7cm (potřebujete jiný?, není problém napište nám)
  • materiál dřevo - česká překližka nejvyšší jakosti  - 3mmm 

Samolepkové piktogramy hraček a oblečení

Piktogramy ze samolepící folie určené především na zeď. Velmi dobře však drží i na dřevě, laminu, plastu či sklu. Na textilní boxy doporučujeme koupit větší veliksot než s. 

Ikea Kallax nebo Trofast? 

Častá otázka v naší Facebookové skupině.  Kallax je dobrý na větší hračky a stavebnice. Jsou tak velké a hluboké, že malé dítě do toho boxu klidně zahučí celé.  Na drobné hračky tedy absolutně nevhodný. Maximálně pokud ho  dolníte vložkou se šuplíky. Je dobrý na vystavení hraček, se kterými si dítě aktuálně hraje to ano. Jedná se o voštinový nábytek, šili podstatě slepený papír. To platí i o bílém trofastu. Trofast je variabilnější v tom smyslu, že lze využít různé velikosti boxíků. NIcméně příjde mi, že Trofast z pokojíku zmizí spolu s hračkami někdy kolem desátého roku. Pokud tedy nebude celý plný menších boxů s Legem :-).  Hodně tedy záleží na tom, co máte za hračky. Do kallaxu lze dokoupit šuplíky a poličky. 

Co klasika - skříňky, poličky a šuplíky?

Za mě nakonec nejlepší a nejvariabilnější řešení, které má syn od miminka a využije i teď, v 11ti letech, kdy si s hračkami už nehraje. V pokoji má sestavu Ikea Stuva. Podobnou Ikea vyrábí i nyní. Na oblečení má skříň poskládanou z nízkých skříněk se šuplíky a vyšší skříňí na ramínka.  V té má ještě dva drátěné koše. Osvědčilo se nám skládání podle Konmari. Na ostatní věci má kombinaci nízkých skříněk s šuplíky, policemi a dvířky. Stůl má řešený tak, že je deska přidělaná mezi dvěma skříňkami a postupně jsme ji zvedali. Aktuálně, v synových 11ti letech je položená na skříňkách. Dle potřeby přestavujeme. Část nábytku už putovala k manželovi do dílny :-). Lego u nás je ve velkém mělkém boxu s menšími krabičkami pod postelí.