Dětské dekorace na téma lamy

Lamy pocházejí z drsných podmínek jihoamerických And. Svým vzhledem a rozvážnou povahou si získali srdce lidí na celém světě. Zíslaka si tato úžasná zvířátka i vás a vaše děti? Přinášíme Vám koleci samolepek, obrázků a dřevěných dekorací právě na motivy lam a Jižní ameriky.

Lamy - velbloudi Jižní Ameriky

Jak asi víte, lama patří mezi velbloudy.  Proto se jí taky říká bezhrbý velbloud nebo velbloud JIžní Ameriky. Velbloudovití původně pocházejí ze Severní Ameriky, odsud se velbloudi přesunuli do Asie a lamy do Jižní Ameriky. Jsou to stádová zvířata, která si získala oblibu u chovatelů pro svůj vzhled a povahu. Prvně byly domestikovány Inky na pláních kolem jezera Titikaka v centrálních Andách. Žádaná je lamí srst. Vlna zejména z Lamy alpaky a vikuně je velmi jemná. Jemnější než známé merino.

Lamy měly namále

V dobách, kdy Jižní Ameriku kolonizovali Španělé dostalo na frak nejen domorodé obyvatelstvo, ale tradiční i chov lam. Hrozilo dokonce jejich vyhynutí. Nakonec však vznikla zákonná opatření zakazující lov, využívání a export. K ochraně také přispěly výzkumné stanice v Peru. které vznikly v první polovině minulého století.

Nyní se lamy chovají po celém světě ať už pro vlnu, maso, nebo v ZOO jako kontaktní zvířata.

zdroj: Wikipedia