Samolepící dekoraceJak nalepit samolepku

Dvakrát měř, jednou řež

Samolepící folii je možné bez problémů ze stěny v dobrém stavu odstranit a nalepit znovu, přesto je ale lepší to udělat správně již napoprvé.

Nejdříve si dobře promyslete, kam a v jaké poloze chcete samolepící dekorace na stěnu nalepit. Pokud máte složitější motiv tak vám výborně poslouží malířská maskovací páska. Máte-li motiv složený z několika částí, doporučujeme si je nejprve nastříhat a nanečisto na zdi rozvrnout - provizorně je přilepit na místo malířskou páskou. Malířská páska nepoškodí malbu a vy získáte představu jak bude samolepka v prostoru vypadat. Pokud jste si již definitivně jisti umístěním, udělejte si na zdi například obyčejnou měkkou tužkou značky a samolepku ze zdi sundejte.

Samolepící dekorace na zeď lepíme podobně jako tapety

Malé motivy jednoduše sundejte z folie a nalepte. Velké samolepky je lépe lepit podobně jako klasické samolepící tapety. Tedy odlepit jen část krycí foĺie a samolepku přichytit na zeď. Část dekorace, na které je stále krycí fólie trošičku zvednout a krycí folii postupně sundávat a zároveň odkrytou část samolepky nalepit na stěnu. S lepením je potřeba postupovat opatrně a pečlivě, jinak hrozí, že Vám pod folií vzniknou vzduchové bubliny. V případě lepení větších motivů je lepší, pokud se na práci podílejí dvě osoby - jedna drží zatím nenalepenou část samolepky a kontroluje správnou pozici na stěně, druhá přihlazuje.

Pokud se Vám přesto stane, že při lepení vznikne bublinka, jsou možné dva postupy jak problém vyřešit. Jedním z nich je samolepku ze stěny opatrně odlepit až nad část s bubinkou, srovnat a nalepit znovu. Tento postup platí především pro velké bubliny, případně samozřejmě i pro případ že část motivu na stěnu nalepíte špatně. Jestliže ale jde jen o malou bublinku, zcela stačí jí jen opatrně propíchnout (například špendlíkem nebo špičkou skalpelu), vytlačit vzduch a uhladit.

Přenášecí papír pro snazší lepení samolepící dekorace na zeď

Pokud jste si vybrali složitější motiv, tak je na něm již z výroby nalepený speciální přenášecí papír. Samolepku i s přenášecím papírem opatrně sloupneme z podkladového "voskového" papíru a v kuse nalepíme na stěnu. Zde celou samolepku důkladně přihladíme, ideální je to například pomocí speciální stěrky. Až po důkladném přihazení opatrně přenašecí papír z motivu a ze stěny odstraníme.

Samolepky na zeď Pieris jsou vyrobené z kvalitní vinylové fólie, určené přímo k nalepení na stěnu. Jednotlivé motivy jsou do ní vyřezány a mají díky tomu na rozdíl například od tisku vždy zcela ostré a nerozmazané okraje.

Novinky v naší nabídce

Skleněný tác LONG čirý mělký
cena od: 199 Kč  129 Kč
SLEVA: 35%
Skleněná mísa TUBE šedá s černo-stříbrnou linkou
cena od: 309 Kč  142 Kč
SLEVA: 54%

Skleněný tác BRIDGE šedý
cena od: 109 Kč  71 Kč
SLEVA: 35%