Jak udržet pořádek v dětském pokoji

Přemýšlíte jak dětem uspořádat hračky a oblečení tak, aby se v nich vyznali a neměli věčně v pokoji nepořádek? Když pominu minimalizaci věcí, které v pokoji mají, mohou velmi pomoci různé značky - piktogramy, které umístíte na boxy, skříňky či šuplíky s hračkam ia oblečením

Už neuslyšíte z pokojíčku "Mamíííí, kde mám to tričko a medvídka?" nebo z telefonu, když hlídá partner či někdo jiný: "Ahoj, hele, kde má malá mikinu?" Vše bez problémů najdou. Dítě bude samostatnější a spokojenější, protože si poradí samo. Naše piktogramy graficky ladí s ostatními produkty jako jsou samolepky, plakáty, polštářky či dřevěné dekorace.

Dětský pokoj tedy můžete sladit do jednoho designu

Dřevěné piktogramy hraček a oblečení

  • rozměr 7cm (potřebujete jiný?, není problém napište nám)
  • materiál dřevo - česká překližka nejvyšší jakosti  - 3mmm 

Samolepkové piktogramy hraček a oblečení

Piktogramy ze samolepící folie určené především na zeď. Velmi dobře však drží i na dřevě, laminu, plastu či sklu. Na textilní boxy doporučujeme koupit větší veliksot než s. 

Ikea Kallax nebo Trofast? 

Častá otázka v naší Facebookové skupině.  Kallax je dobrý na větší hračky a stavebnice. Boxy jsou tak velké a hluboké, že malé dítě do něj klidně zahučí celé.  Na drobné hračky je tedy Kallax, a podobné systémy, nevhodný. Maximálně pokud ho  dolníte vložkou se šuplíky. Je dobrý na vystavení hraček, se kterými si dítě aktuálně hraje to zas ano. Jedná se o voštinový nábytek, šili podstatě slepený papír. To platí jak o bílém Kallaxu z Ikea, tak o tom v dekoru dřeva. Lze dokoupit šuplíky a poličky.

Trofast je variabilnější v tom smyslu, že lze využít různé velikosti boxíků. NIcméně příjde mi, že Trofast z pokojíku zmizí spolu s hračkami, někdy kolem desátého roku. Pokud tedy nebude celý plný menších boxů s Legem :-).  Hodně tedy záleží na tom, co máte za hračky.  

Co klasika - skříňky, poličky a šuplíky?

Za mě nakonec nejlepší a nejvariabilnější řešení, které má syn od miminka a využije i teď, v 11ti letech, kdy si s hračkami už nehraje. V pokoji má sestavu Ikea Stuva. Podobnou Ikea vyrábí i nyní. Na oblečení má skříň poskládanou z nízkých skříněk se šuplíky a vyšší skříňí na ramínka.  V té má ještě dva drátěné koše. Osvědčilo se nám skládání podle Konmari. Na ostatní věci má kombinaci nízkých skříněk s šuplíky, policemi a dvířky. Stůl má řešený tak, že je deska přidělaná mezi dvěma skříňkami a postupně jsme ji zvedali. Aktuálně, v synových 11ti letech je položená na skříňkách. Dle potřeby přestavujeme. Část nábytku už putovala k manželovi do dílny :-). Lego u nás je ve velkém mělkém boxu s menšími krabičkami pod postelí.